דלת עץ

הכניסה לבית מהווה את הרושם הראשוני ואת הרמיזות הקטנות לגבי עיצוב הבית, אנשים רבים בוחרים בדלת עץ לכניסה וזאת משום שהן נחשבות מרשימות וניתן להשיגן בכל גודל וצורה.

לשם כך נדרשת התאמה אישית ורצוי בעת התאמה זו לבחור דלת עץ שתייצג את דרי הבית ותרמוז קלות על עיצוב הבית תוך יצירת רושם והתאמה למבנה החיצוני של הבית והגינה.

דלת עץ מעוצבת אישית היא לא עסק זול אך יש להביט עליה כהשקעה לטווח ארוך, ניתן להוסיף לה אלמנטים ייחודיים של גילוף, חלונות ייחודיים מעוצבים מזכוכית, ויטראז'ים ותוספות מברזל או ידיות מעוצבות.

דלת כניסה מעוצבת מעץ

גלריית תמונות דלתות עץ כניסה

דלת עץ פנימית

דלתות פנים תפסו תאוצה בתחילת שנות ה- 20 כאשר החלו בשימוש של דבקים חדשים בשילוב עם אוטומציה בעיבוד עץ שאפשרה לוחות חלקים ואחידים של עץ.

מרבית דלתות הפנים הן דלתות מעץ או דלתות עץ בשילוב עם זכוכית, לרוב יש לבחור דלת עץ שתשתלב עם עיצוב הבית הכללי ועם ריהוט הבית.

נושא חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון בעת בחירת דלת עץ לפנים הבית היא רמת הבידוד שהדלת יכולה לספק, נושא זה הוא חשוב לשם איכות חיי דרי הבית.

דלת עץ שמשקלה פחות מ- 20 ק"ג היא דלת עץ שהמילוי שלה מכיל פחות מ- 50% עץ ועל כן איכות הבידוד שלה תהיה נמוכה יחסית, מומלץ לשאול מהו משקל הדלת ולבחור דלתות שמשקלן הוא 20 ק"ג ומעלה, כמו כן להשגת בידוד איכותי יש לבדוק האם לדלת יש אטימה בשולי הדלת (פסי אטימה) שמגבירים משמעותית את בידוד הרעשים.

סוגי ציפוי נפוצים בהם משתמשים לדלתות עץ :

דלתות עץ מלא – דלת עץ זו להבדיל מדלתות שעברו עיבודים או גריסה עשויה מעץ מלא לחלוטין, ניתן למדוד את איכותן על פי המשקל הסגולי שלהן וככל שהצפיפות שלהן גבוהה יותר כך איכותן גבוהה יותר, יש לקחת בחשבון שדלת עץ זו היא יקרה למדי אך היא מרשימה במיוחד.

דלתות עץ גושני – הכוונה כאן היא לגוש של עץ, זאת אומרת פלטות עץ שמגיעות כיחידה אחת, בדרך כלל ניתן לבצען ברוב סוגי העץ כגון  דובדבן, אלון, אגוז, טיק, מייפל, אמבויה, אבוני או מהגוני.

דלתות עץ סנדוויץ' –  דלת עץ זו עשויה משכבות של עץ מודבקות זו על גבי זו, עוביין נקבע על פי מספר שכבות העץ והן יפות מראה אך חסרונן הוא בכך שהן רגישות מעט לתנאי מזג האוויר.

דלתות עץ פורמייקה – הפורמייקה הוא חומר ציפוי סינטטי ולעיתים יש בו גם מרכיבים של נירוסטה, זהו בעצם חומר ציפוי לדלתות והוא מדמה מראה של עץ באופן מדויק למדי אך סינתטי.

דלתות עץ פורניר – הפורניר הוא בעצם קליפת העץ והוא משמש לציפוי דלתות, הוא נחשב זול יותר מעץ מלא ותוצאותיו מדמות את דלתות העץ.

דלתות עץ מזונית – דלת עץ זו עשויה מלוח סיבית, זוהי בעצם תערובת של שבבי נייר ודבקים והיא מהווה מעטפת לדלתות עץ, זהו חומר זול אך יש לו חסרון מובהק – רגישות למים וללחות.

דלתות mdf –  זוהי דלת עץ שעשויה מתערובת שבבי עץ שהודבקו אחד לשני, זהו חומר מאוד נפוץ משום שהוא נוח לעבודה, מדמה עץ מלא ולא יקר אך גם לו יש חסרון מובהק – רגישות למים וללחות.

דלת מעוצבת מעץ

אנו לא תמיד מבחינים בכך, אך דלתות כניסה הן אלמנט דומיננטי במראה הבית הכללי.
לכן, בשנים האחרונות, רבים האנשים הבוחרים בדלתות מעוצבות.
אחת הבחירות הפופולאריות ביותר עבור דלת כניסה היא דלת מעוצבת מעץ.
בבואנו לרכוש דלת מעוצבת מעץ, מהם הדברים אותם חשוב לדעת?

ראשית, כאשר בוחרים דלתות מעוצבות מעץ יש להקפיד לשלב את עיצובן עם סגנון העיצוב הכללי של הבית.
רצוי במיוחד שצבע הדלת ישתלב עם צבעי הקירות והרהיטים.
כיום, ניתן למצוא מגוון של צבעי עץ שונים.
ניתן לשמור על מראה העץ הטבעי, אך ניתן גם לצבוע דלתות עץ בכל צבעי הקשת.
כמו כן, ניתן לצפות דלתות עץ בציפוי בוהק, לאלה המעדיפים דלת מעוצבת במראה מעט יוקרתי.

בעת רכישת דלת מעוצבת מעץ, כדאי לברר מהי טכניקת הצביעה בה השתמשו לצביעתה, למקרה שיתעורר רצון בעתיד להחליף את צבע הדלת או לצבוע בצביעה חוזרת.
ישנן דלתות עץ אשר נצבעות בטכניקה זולה יותר של צביעה בהתזה, וישנה צביעה ידנית, המעניקה לדלת עץ עמידות רבה יותר לזמן ממושך יותר.

לאחר שנבחר צבע הדלת הרצוי, ניתן להתפנות לבחירת אלמנטים נוספים, המייחדים דלתות מעוצבות מעץ.
עץ הוא חומר נוח לשימוש, לכן ניתן לגלף דלתות עץ או לחרוט עליהן.
ניתן אף לשלב בדלת עץ חומרים נוספים, כמו זכוכית, ולהוסיף חלונות או ויטראז'ים.
ישנם שילובי חומרים מעניינים, כמו שילוב ברזל עם העץ, המעניקים לדלת עיצוב עתיק, וכן ניתן לשלב גם מתכות נוספות, כמו פלדה ואלומיניום.
מגוון שילובים בין החומרים השונים הללו תורמים ליצירת דלתות מעוצבות מרהיבות.

אם בחרתם לרכוש דלת מעוצבת מעץ, חשוב מאוד לבחור באיש מקצוע מיומן ובעל ניסיון לעיצוב הדלת, בעיקר כאשר משלבים אלמנטים עיצובים שונים במראה הדלת הכללי.
אתם ודאי מעוניינים בדלת מעוצבת אשר תחזיק מעמד עבורכם למשך שנים, ולכן חשוב לבחור באדם המקצועי ביותר.
זכרו: דלת הכניסה היא כרטיס הביקור של הבית, ולכן חשוב שלא להתפשר.
בנוסף, חשוב להקפיד על בחירת דלת עץ שניתן להתקין בה מנעול רב בריח או מולטילוק  כדי לשמור על בטחון מרבי של יושבי הבית ותכולתו.

במעמד הקנייה, חשוב לברר את איכות העץ.
דלתות עץ איכותיות ביותר הן אלה העשויות מעץ מלא.
לרוב הן עשויות מגוש עץ טבעי שלא עבר גריסה או עיבוד, כאשר סוגי העץ הם בדרך כלל מהגוני, אלון או אגוז למרות שישנם סוגי עץ אקזוטיים רבים נוספים.
ניתן לדעת מה טיב העץ על פי משקל הדלת.
דלת עץ בעלת רמת צפיפות גבוהה יותר תהיה יקרה יותר אך גם איכותית יותר.

יתרון בולט של דלתות עץ הוא העובדה שהן מבודדות, כך שהן שומרות על חום הבית בחורף ועל קרירות במהלך הקיץ.
דלתות מעוצבות מעץ משדרגות פלאים את מראה הבית הכללי, ותורמות למראה אלגנטי, ביתי ומזמין.

גלריית תמונות דלתות עץ

צרו קשר השאירו פרטים ונחזור בהקדם
Call Now Button דילוג לתוכן